iRibbon - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Oops! That page cannot be found.
nl: Oeps! Die pagina kan niet worden gevonden.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try searching for it?
nl: Het lijkt erop dat niets werd gevonden op deze locatie. Misschien kunt u zoeken naar het?

en: Category Archives: %s
nl: Categorie archief: %s

en: Author Archives: %s
nl: Auteur Archief: %s

en: Daily Archives: %s
nl: Dagelijks archief: %s

en: Monthly Archives: %s
nl: Maandelijks Archief: %s

en: Yearly Archives: %s
nl: Jaarlijks Archief: %s

en: Archives
nl: Archief

en: Comment navigation
nl: Reactienavigatie

en: Older Comments
nl: Oudere Reacties

en: Newer Comments
nl: Nieuwere reacties

en: Comments are closed.
nl: Reacties zijn gesloten.

en: You must be %1$s logged in %2$s to post a comment
nl: U moet %1$ s ingelogd %2$ s om een commentaar te posten

en: logged in
nl: ingelogd

en: Permalink to %s
nl: Permalink naar %s

en: Continue reading
nl: Lees verder

en: Pages:
nl: Paginas

en: Edit
nl: ed

en: Pages
nl: Paginas

en: Categories
nl: Categorieën

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
nl: Powered by WordPress

en: says:
nl: zegt

en: Your comment is awaiting moderation.
nl: Je reactie moet nog  worden goedgekeurd.

en: %1$s at %2$s
nl: %1$s om %2$s

en: iRibbon, an elegant, responsive WordPress theme
nl: iRibbon, een elegante, responsieve wordpressthema

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: size
nl: Omvang

en: in
nl: van

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Verder

en: Post a comment
nl: Plaats een reactie

en: or leave a trackback
nl: of laat een trackback

en: Comments are closed, but you can leave a trackback:
nl: Reacties zijn gesloten, maar u kunt laat een trackback:

en: Trackbacks are closed, but you can %s
nl: Trackbacks zijn gesloten, maar u kunt %s

en: post a comment
nl: Plaats een reactie

en: Both comments and trackbacks are currently closed.
nl: Zowel reacties als trackbacks zijn momenteel gesloten.

en: Nothing Found
nl: Niets gevonden

en: Ready to publish your first post?
nl: Klaar om te publiceren uw eerste post?

en: Get started here
nl: Get hier begon

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
nl: Sorry, maar niets geëvenaard uw zoektermen. Probeer opnieuw met sommige andere trefwoorden.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
nl: Het lijkt dat we kan niet vinden wat u zoekt. Misschien zoeken kan helpen.

en: Search Results for: %s
nl: Zoekresultaten voor: %s

en: Search &hellip;
nl: Zoek &hellip;

en: Subscribe
nl: Abonneer

en: Entries (RSS)
nl: RSS

en: Comments (RSS)
nl: Reacties (RSS)
