iRibbon - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Oops! That page cannot be found.
it: Oops! Quella pagina non può essere trovata.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try searching for it?
it: Sembra che nulla è stato trovato in questa posizione. Forse provare a cercarlo?

en: Category Archives: %s
it: Archivio Categoria: %s

en: Tag Archives: %s
it: Archivi Tag: %s

en: Author Archives: %s
it: Archivi autore: %s

en: Daily Archives: %s
it: Archivi giornalieri: %s

en: Monthly Archives: %s
it: Archivi mensili: %s

en: Yearly Archives: %s
it: Archivi annuali: %s

en: Archives
it: Archivi

en: Comment navigation
it: Navigazione commenti

en: Older Comments
it: Anziani Commenti

en: Newer Comments
it: Commenti più recenti

en: Comments are closed.
it: I commenti sono chiusi.

en: You must be %1$s logged in %2$s to post a comment
it: È necessario essere %1$ s loggato %2$ s a postare un commento

en: logged in
it: loggato

en: Permalink to %s
it: Permalink a %s

en: Continue reading
it: Continua a leggere

en: Pages:
it: Pagine

en: Edit
it: mod

en: Pages
it: Pagine

en: Categories
it: Categorie

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
it: Funziona con WordPress.

en: (Edit)
it: (Modifica)

en: says:
it: dice

en: Your comment is awaiting moderation.
it: Il commento è in attesa di moderazione.

en: %1$s at %2$s
it: %1$s in %2$s

en: iRibbon, an elegant, responsive WordPress theme
it: iRibbon, un tema di WordPress elegante, reattivo

en: Published
it: Pubblicato

en: size
it: Dim.

en: in
it: tra

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Avanti

en: Post a comment
it: Posta un commento

en: or leave a trackback
it: o lascia un trackback

en: Comments are closed, but you can leave a trackback:
it: I commenti sono chiusi, ma puoi lasciare un trackback:

en: Trackbacks are closed, but you can %s
it: Trackbacks sono chiusi, ma puoi %s

en: post a comment
it: Posta un commento

en: Both comments and trackbacks are currently closed.
it: Sia i commenti e trackback sono attualmente chiusi.

en: Nothing Found
it: Trovato nulla

en: Ready to publish your first post?
it: Pronto a pubblicare il tuo primo post?

en: Get started here
it: Inizia qui

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
it: Spiacente, ma nulla corrisponde ai tuoi termini di ricerca. Riprova con alcune parole chiave diverse.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
it: Sembra che non riusciamo a trovare ciò che stai cercando. Forse la ricerca può aiutare.

en: Search Results for: %s
it: Risultati di ricerca per: %s

en: Search &hellip;
it: Ricerca &hellip;

en: Subscribe
it: Abbonati

en: Entries (RSS)
it: RSS

en: Comments (RSS)
it: Commenti (RSS)
