iRibbon - en to de translation catalogue (47 entries)

en: Oops! That page cannot be found.
de: Oops! Diese Seite kann nicht gefunden werden.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try searching for it?
de: An dieser Stelle wurde nichts gefunden. Möchten Sie danach suchen?

en: Category Archives: %s
de: Archiv der Kategorie: %s

en: Tag Archives: %s
de: Tag-Archiv: %s

en: Author Archives: %s
de: Archiv des Autors: %s

en: Daily Archives: %s
de: Tag Archive: %s

en: Monthly Archives: %s
de: Monatsarchive: %s

en: Yearly Archives: %s
de: Jahresarchive: %s

en: Archives
de: Archiv

en: Comment navigation
de: Kommentar-navigation

en: Older Comments
de: Ältere Kommentare

en: Newer Comments
de: Neuere Kommentare

en: Comments are closed.
de: Kommentare sind geschlossen.

en: You must be %1$s logged in %2$s to post a comment
de: Sie müssen %1$ s %2$ s um einen Kommentar angemeldet sein.

en: logged in
de: eingeloggt

en: Permalink to %s
de: Permalink zu %s

en: Continue reading
de: Weiterlesen

en: Pages:
de: Seiten

en: Edit
de: ed

en: Pages
de: Seiten

en: Categories
de: Kategorien

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
de: Powered by WordPress, semantische persönliche publishing-Plattform von State of Art.

en: says:
de: sagt

en: Your comment is awaiting moderation.
de: Dein Kommentar wartet auf Mäßigung.

en: %1$s at %2$s
de: %1$s um %2$s

en: iRibbon, an elegant, responsive WordPress theme
de: iRibbon, eine elegante, auf WordPress-theme

en: Published
de: Veröffentlicht

en: size
de: Gre

en: Previous
de: zurück

en: Next
de: Vor

en: Post a comment
de: Kommentar posten

en: or leave a trackback
de: oder ein Trackback hinterlassen

en: Trackback URL
de: Trackback-URL

en: Comments are closed, but you can leave a trackback:
de: Kommentare sind geschlossen, aber Sie können einen Trackback hinterlassen:

en: Trackbacks are closed, but you can %s
de: Trackbacks sind geschlossen, aber Sie können %s

en: post a comment
de: Kommentar posten

en: Both comments and trackbacks are currently closed.
de: Kommentare und Trackbacks sind derzeit geschlossen.

en: Nothing Found
de: Nichts gefunden

en: Ready to publish your first post?
de: Bereit, um Ihren ersten Beitrag veröffentlichen?

en: Get started here
de: Thalia

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
de: Sorry, aber nichts entsprach Ihre Suchbegriffe. Bitte versuchen Sie es erneut, mit einigen Suchbegriff.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
de: Es scheint, dass wir nicht finden können, was du suchst. Vielleicht suchen können.

en: Search Results for: %s
de: Suchergebnisse für: %s

en: Search &hellip;
de: Suche &hellip;

en: Subscribe
de: Abonnieren

en: Entries (RSS)
de: Artikel (RSS)

en: Comments (RSS)
de: Kommentare (RSS)
